Fleur Lime Paint jest produktem mineralnym na bazie wapna. Wapno to szlachetny minerał używany od czasów starożytnych do prac konserwatorskich i dekoratorskich. Dzisiaj, tak jak wtedy, Fleur Lime Paint nada Twoim ścianom i meblom naturalny efekt, charakteryzujący się intensywnymi i „przybrudzonymi” kolorami. Farby wapienne Fleur są idealne farby do techniki Lime Wash.

Farby Lime to:

•TO IDEALNY PRODUKT DO ŚCIAN I MEBLI, JEŚLI CHCESZ OSIĄGNĄĆ NATURALNY, ORYGINALNY i OSZAŁAMIAJĄCY EFEKT Intensywny matowy odcień – bogaty w pigmenty i szlachetne minerały

•ANTYBAKTERYJNA FORMUŁA – Naturalna i mineralna formuła zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii.

•JEST FARBĄ ODDYCHAJĄCĄ – To najlepsze rozwiązanie do wilgotnych ścian, ponieważ pozwala powierzchni oddychać.

•PRODUKT ZRÓWNOWAŻONY EKOLOGOCZNIE – Opakowanie nadaje się do recyklingu i charakteryzuje się wyjątkowo niską emisją substancji lotnych (0,3)

•INTENSYWNE MATOWE ODCIENIE w 18 przykurzonych kolorach bogatych w pigmenty i szlachetne minerały


Gdzie możemy używać farb Lime Paint ?

• W ŁAZIENKACH I KUCHNIACH farba pomaga w utrzymaniu zdrowych pomieszczeń oraz zapobiega rozwojowi bakterii
• W SYPIALNIACH tworząc przytulną przestrzeń
• W ZAWIGOCONYCH POMIESZCZENIACH produkt pozwala murom oddychać i zapobiega powstawaniu pleśni
• NA MABLACH w celu osiągnięcia unikalnego i oryginalnego efektu Vintage

Do farb Lime Paint dedykowany jest podkład FONDO na powierzchnie chłonne takie, jak ściany, płyty gipsowo-kartonowe lub drewno. Podkład FONDO należy rozcieńczyć z 10% wody . Nakładamy go pędzlem lub wałkiem i pozostawiamy do wyschnięcia na 4 godziny . Idealnie sprawdza się, jako wypełniacz i środek wyrównujący, zmniejsza chłonność powierzchni i gwarantuje doskonały efekt w aplikacji farby Lime Paint .
Powierzchnię pomalowaną farbą Lime Paint jest kredowa, „zakurzona”, dlatego należy zabezpieczyć ją CONSOLIDATOR’em i pozostaw do wyschnięcia na 2-4 godzin, wtedy kolor będzie trwały.
Jeżeli chcemy pomalować powierzchnie niechłonne musimy najpierw zastosować podkład uniwersalny Fleur i pozostawić go do wyschnięcia na 24h , a następnie przechodzimy do FONDO i aplikacji Lime Paint

Farby wapienne Lime Paint to idealne farby do zastosowania techniki Lime Wash
Pomysł, że coś zużytego można jednocześnie uznać za wyrafinowane, może wydać się paradoksem. Jednak te dwie koncepcje łączą się ze sobą w stylu dekoracyjnym Lime Wash, który nadaje ścianom, drzwiom, meblom oryginalny, autentyczny i żywy wygląd.

 

Farby są dostępne w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy


Na naszym kanale na YouTube znajdziesz wiele inspiracji