Etapy malowania farbami Lime Paint

wpis w: Bez kategorii | 0

Na początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, na jakiej powierzchni będziemy malować. Na powierzchniach niechłonnych np. plastik, mdf musimy na początku użyć podkładu uniwersalnego Fleur , aby zwiększyć przyczepność i pozostawić go do wyschnięcia na 24h. Następnie możemy przejść do podkładu (bazy) FONDO pod farby Lime Paint.

Na powierzchnie chłonne takie, jak ściany, płyty gipsowo-kartonowe lub drewno nakładamy bezpośrednio podkład (bazę) FONDO. FONDO należy rozcieńczyć z 10% wody . Nakładamy go pędzlem lub wałkiem i pozostawiamy do wyschnięcia na 4 godziny . Idealnie sprawdza się, jako wypełniacz i środek wyrównujący, zmniejsza chłonność powierzchni i gwarantuje doskonały efekt w aplikacji farby Lime Paint .


Kolejny etap to aplikacja farb Lime Paint . W palecie Lime Paint znajduje się 18 przykurzonych kolorów farb bogatych w pigmenty na bazie wapna. Wapno to szlachetny minerał używany od czasów starożytnych do prac konserwatorskich i dekoratorskich. Farby nakładamy szczecinowym pędzlem lub wałkiem w zależności od tego, na jaką technikę się zdecydujemy. Farby Lime Paint nadają ścianom i meblom naturalny efekt, charakteryzujący się intensywnymi i „przybrudzonymi” kolorami. Są to idealne farby do techniki Lime Wash.Stosując technikę Lime Wash farbę nakładamy pędzlem szczecinowym, zgodnie z procedurą:
1. Przy pierwszej warstwie rozcieńczamy farbę z 40% wody i nakładamy pędzlem.
2. Po min. 2 godzinach nakładamy drugą warstwę farby rozcieńczoną z 20% wodą

Powierzchnia pomalowana farbą Lime Paint jest kredowa, „zakurzona”, dlatego należy zabezpieczyć ją CONSOLIDATOR’em i pozostawić do wyschnięcia na 2-4 godzin, wtedy kolor będzie trwały.

 Jeżeli chcemy, aby powierzchnia była wodoodporna należy następnie zastosować WOSK NA BAZIE WODY. Po dwóch godzinach przepolerować powierzchnię bawełnianą szmatką .